Abortai ir jų pasekmės

Referatas
 5
Microsoft Word 80 KB
9 puslapiai

Abortai ir ju rusys referatas. Abortai ir ju rusys referatas.

Vilniaus pedagoginis universitetas
psichologijos pedagogikos fakultetas
psichologijos didaktikos katedra

Specialiosios psichologijos
Referatas
Abortai ir jų pasekmės


Profesorius, habilituotas dr. V. Gudonis
Neakivaizdinio skyriaus
II-ojo kurso studentas
Marius Nanartonis

Vilnius 2005
Turinys
ĮVADAS 3
ABORTAI IR BAISI MISTINĖ BŪTYBĖ – ATSAKOMYBĖ 3
ABORTŲ RŪŠYS 4
MEDIKAMENTINIS ABORTAS 5
RU-486 TABLETĖ 6
STATISTIKA 8
ABORTINIS IR KONTRACEPTINIS MENTALITETAS 12
ABORTO PASEKMĖS 13
ABORTAS VIZUALIAI 15
REZIUMĖ 16
INFORMACIJOS ŠALTINIAI: 17

Įvadas

Pasaulyje nuolatos vyksta diskusijos dėl abortų. Veikia įvairios organizacijos, ginančios moters teisę į abortus, ir kitos, saugančios kūdikio teisę į gyvybę. Lietuvoje daugiausia kalbama apie abortus tik iš neigiamos pusės, tačiau kas ketvirtas nėštumas mūsų šalyje nutraukiamas būtent šiuo būdu. Gal dėl to, kad antiabortinės organizacijos nepateikia pakankamai objektyvios informacijos apie nėštumo nutraukimą ir pernelyg dažnai remiasi bažnyčios požiūriu, kuris yra griežtai neigiamas ne tik abortų, bet ir kontracepcijos klausimu ir gana dažnai neatitinka nūdienos situacijos?

Abortai ir baisi mistinė būtybė – atsakomybė

Aborto debatų esmė yra ne moters teisė pačiai rūpintis savo kūnu ir ne vaisiaus teisė būti visiškai apsaugotam įstatymu. Koncentruotis labiau vertėtų į faktą, kada vaisius tampa žmogumi.
Moksliniai duomenys rodo, kad užsimezgusios gyvybės širdis pradeda plakti 18 - 25 parą po apvaisinimo, apie aštuntą gyvenimo savaitę susiformuoja visos kūno sistemos, tarp 9 - 10 savaitės negimęs kūdikis kraipo akutes, ryja, judina liežuvėlį, o bakstelėjus jam į delniuką – sugniaužia kumštelį. Dėl teiginio, kad toks vaisius atlieka sąmoningus judesius, vis dar ginčijamasi, nes proabortinės organizacijos pateikia įrodymų, kad tie judesiai – tik nevalingi refleksai. Antiabortinės organizacijos, remdamosios medicininiais tyrimais, teigia, kad jau dvylikos savaičių kūdikis jaučia skausmą. Kita vertus, abortų šalininkai pateikia duomenų, kad pilkosios smegenų ląstelės, kurios reaguoja ir sukelia skausmą, padengia besivystančias smegenis tik 24-25 nėštumo savaitę.
Mediciniškai negimęs kūdikis nėra motinos kūno dalis. Visų pirma, motinos įsčiose atsiradus vaisiui, pradeda veikti jos imuninė sistema, kad motinos kūnas prisitaikytų prie naujo organizmo jos viduje. Zigota jau turi savitą genetinį „antspaudą“ ir tuo skiriasi ir nuo motinos, ir nuo tėvo ląstelių ir yra naujo, unikalaus organizmo pradžia.
Ši nauja gyvybė yra visiškai...