Ab telga organizacinės elgsenos aprašymas

Analizė
 5
Microsoft Word 65 KB
6 puslapiai

Duomenys apie AB „Telga“ veiklą
Tauragės skaičiavimo mašinų elementų gamyklos, priklausančios susivienijimui „Sigma“, spausdintųjų plokščių cechas pradėjo gamybą 1974 m. 1983 m. spausdintųjų plokščių gamybai buvo pastatytas naujas gamybinis korpusas atskiroje aikštelėje nutolusioje nuo pagrindinės įmonės. 1986 m. pagal 6,5 mln. JAV dolerių vertės kontraktą su „Fela Planungs AG“ (Šveicarija) cechas buvo rekonstruotas – sumontuoti modernūs įrengimai, kurių pajėgumas 20000m2 spausdintųjų plokščių per metus, dirbant dviem pamainom. 1993 m. jis atsiskyrė nuo skaičiavimo mašinų elementų gamyklos ir 1994 m. privatizuotas, o 1994 m. gegužės mėn. įregistruotas kaip akcinė bendrovė „Telga“.
AB „Telga“ yra spausdintųjų plokščių gamybos Baltijos šalyse lyderė. Savo gamybos paslaugas jie siūlo jau beveik 20 metų. AB „Telga“ įsikūrusi Tauragėje, vakarinėje Lietuvos dalyje. AB „Telga“ užima 1,61 ha plotą, kuris yra 240 km. nuo Vilniaus ir apie 140 km. nuo Klaipėdos. Pagrindinis įmonės objektas yra 1878 m2 gamybinis korpusas. Šiuo metu gamykloje dirba 110 darbuotojų. Eksportuojama apie 70 % gaminių. Įmonė produkciją parduoda Rusijos įmonėms „Paksgrupp“, „Remmins“, Baltarusijos įmonei „Intis“. AB „Telga“ yra svarbi spausdintintųjų plokščių tiekėja Baltijos šalyse, NVS ir ES rinkoje. Apie 50 Lietuvos įmonių perka bendrovės spausdintąsias plokštes, kurios naudojamos radioelektronikos, skaičiavimo technikos, telekomunikacijų sistemų pramonėje. Jie gamina įvairias skirtingų tipų spausdintąsias plokštes: vienpuses, dvipuses ir daugiasluoksnes (iki 8 sluoksnių). AB „Telga“ gamina tiek prototipus, tiek serijines spausdintąsias plokštes. Turėdami daugiametę spausdintųjų plokščių gamybos patirtį, jie lanksčiai reaguoja į klientų individualius poreikius.
Įmonė yra siauros specializacijos, gaminanti spausdintąsias plokštes tik pagal užsakovų pateiktą dokumentaciją ir užsakymą. Palyginus su kitais Lietuvos gamintojais, bendrovėje naudojamos technologijos yra gana aukšto lygio. 1986 m. „Fela Planungs AG“ (Šveicarija) suprojektavo, sukomplektavo ir pristatė bendrovei Italijoje, Šveicarijoje, JAV, Vokietijoje, Japonijoje pagamintus technologinius įrengimus.
Per dvi pamainas, dirbant pilnu pajėgumu, įmonė galėtų pagaminti apie 2 mln. dm2 spausdintųjų plokščių per metus. Šiuo metu naudojama apie 90% pajėgumo.
Dėl jų gaminamų spausdintųjų plokščių kokybės, lanksčių pristatymo terminų bei kainų, stabiliai auga užsakymų skaičius, o tuo pačiu ir AB „Telga“ klientų skaičius. Pozityvus visų AB „Telgos“ darbuotojų požiūris į klientą yra jų sėkmės...