Ab rokiškio sūris gamybinės veiklos statistinė analizė

Analizė
 5
Microsoft Word 89 KB
10 puslapiai

Turinys

ĮVADAS3
1.STATISTINIAI DUOMENŲ APIE PIENO GAMYBĄ ŠALTINIAI IR TYRIMO BŪDAI4
2.TRUMPA AB “ROKIŠKIO SŪRIS“ CHARAKTERISTIKA4
3.GAMYBINĖS VEIKLOS ANALIZĖ8
3.1. Žaliavinis pienas8
3.2. Gaminiai ir pardavimai12
3.3. Eksportas18
4. AB „ROKIŠKIO SŪRIS“ GAMYBINĖS VEIKLOS PERSPEKTYVOS20
IŠVADOS IR PASIŪLYMAI23
LITERATŪROS SĄRAŠAS24
PRIEDAI


ĮVADAS
Šiandieną ypatingai daug šnekama apie sveiką žmogaus gyvenimo būdą. Sveiko gyvenimo būdas – pirmiausiai sveika mityba. Todėl labai svarbu kiekvieną diena gauti reikalingą mineralų, vitaminų, baltymų, riebalų, angliavandenių ir kt. Medžiagų kiekį.
Piene gausu angliavandenių, pieno riebalų ir baltymų,kalcio. Su sviestu, ypatingai „Utenos karotinu“ gauname reikalingą žmogaus organizmui Karotino kiekį. Karotinas, kaip vitaminų E, F ir provitamino A šaltinis yra vertingas subalansuotos mitybos komponentas, pasižymintis organizmą stiprinančiomis, infarkto bei vežinių ligų riziką mažinančiomis savybėmis. Lietuviškose jogurtuose gausu gyvų bakterijų, kuriuos palaiko ir atstato būdingą skrandžio florą, padeda virškinimui.
Šiame žemės ūkio statistikos disciplinos darbe bus atliekama AB „Rokiškio sūris“ gamybinės veiklos statistinė analizė. Bus pateikti statistiniai duomenų šaltininiai, naudojamos formulės, rodiklių skaičiavimo eiga, nurodoma kur jie bus naudojami, bus grafiškai pavaizduoti surinkti duomenys apie AB „Rokiškio sūris“ supirkto žaliavinio pieno kiekį ir gamybinės apimties dalį visoje Lietuvos pieno pramonėje. Bus tarpusavyje paliginti Baltijos šalių pieno gamybos rodikliai. Taip pat bus aiškinamasi įmonės gamybinės veiklos perspektyvos. Darbo pabaigoje pateikiamos išvados ir pasiūlymai.
Tyrimo objektas – AB „Rokiškio sūris“ gamybinė veikla.
Darbo tikslas – tiksliai ir visapusiškai išanalizuoti AB „Rokiškio sūris“ gamybinę veiklą ir nustatyti perspektyvas.
Tyrimo metodai – dokumentinis stebėjimas, surinktų duomenų sisteminimas (klasifikavimas ir atvaizdavimas) ir duomenų statistinė analizė ir sintezė (gautų rezultatų apibendrinimas ir išvadų formavimas)
Kursiniame darbe surinkti ir analizuojami AB „Rokiškio sūris“ gamybinės veiklos 1998 – 2000 metų statistiniai duomenys


1. STATISTINIAI DUOMENŲ APIE PIENO GAMYBĄ, ŠALTINIAI IR TYRIMO BŪDAI
Analizuojant AB „Rokiškio sūris“ gamybinę veiklą tiriamas laikotarpis yra 1998, 1999, ir 2000 metai.
Tiriamos temos statistinių duomenų šaltiniai – tai Lietuvos pienininkų asociacijos „Pieno centras“ žurnalas. Išleidžiamas du kartus per mėnesį, Vilniuje; statistikos departamento...