Ab ragutis makro aplinka

Vadybos referatai
Referatas
 5
Microsoft Word 33 KB
1 puslapis

AB „Ragutis“

AB „Ragutis“ specializuojasi alaus, sidro, mineralizuoto ir vitaminizuoto vandens bei silpnų alkoholinių kokteilių gamyboje. Šiuo metu bendrovėje „Ragutis“ dirba 190 darbuotojų. Įmonės darbuotojų darbas apmokamas pagal jo kiekį ir kokybę. Kiekvieno darbuotojo užmokestis nustatomas pasirašius darbo sutartį. Visiems darbuotojams garantuojamas minimalus atlyginimas.
Bendrovės „Ragutis“ veiklos prioritetai yra alaus ir sidro didmeninė prekyba.
1999 m. pabaigoje strategine „Ragučio“ investuotoja tapo Suomijos alaus darykla „Olvi Plc.“ (trečia pagal dydį ir pardavimus Suomijoje), kuri taip pat valdo alaus daryklų kontrolinius akcijų paketus Estijoje (prekinis ženklas „A.Le Coq“) ir Latvijoje (prekinis ženklas „Cesu“).
Per 2001 m. „Olvi Plc.“ nupirko iš kai kurių stambesnių akcininkų ir Valstybės turto fondo turimas „Ragučio“ akcijas ir savo valdomų akcijų paketą padidino iki 85 proc. Likę 15 proc. bendrovės akcijų priklauso smulkiesiems akcininkams.

Makro aplinką sudaro šie elementai: ekonominė aplinka , socialinė ir kultūrinė aplinka , politinė teisinė aplinka , mokslinė technologinė aplinka , bei gamtinė aplinka.
1.Mano manymu akcinei bendrovei „Ragutis“ ekonominė aplinka yra vienas iš svarbiausių makro aplinkos elementų. Juk ekonominę aplinką apibūdina tokie rodikliai kaip pirkėjų pajamos, kredito gavimo galimybės, prekių kainų...