Ab kėdainių grūdai

 5
Microsoft Word 114 KB
14 puslapiai

Kursinis darbas "kėdainiu grūdai". "kėdainiu grūdai" kursinis darbas. Darbas apie grudus. Ab "kėdainių grūdai" kursinis darbas. Kursinis darbas "kėdainiu grūdai". "kėdainiu grūdai" kursinis darbas. Darbas apie grudus. Ab "kėdainių grūdai" kursinis darbas.

ĮVADAS

Gamyba tai procesas, kurio metu vyksta prekių ir paslaugų kūrimas. Taip gamyba aprašoma ekonomikos teorijoje. Šiame kursiniame darbe nagrinėsime konkrečios įmonės ( t.y.AB “Kėdainių grūdai”) gamybos proceso organizavimo ypatumus ir apžvelgsime siauresnį ekonomikos teorijos objektą – materialinių gėrybių gamybą.
AB Kėdainių grūdai gamyba pradėjo 1969 metais. Tai šiuolaikinė grūdų perdirbimo įmonė, gaminanti ruginius miltus, kombinuotuosius pašarus, baltyminius pašarų priedus, superkanti, ruošianti ir parduodanti maistui ir pašarui skirtus grūdus bei rapsus.
Ruginių miltų kokybė 1999 m. buvo įvertinta Lietuvos metų gaminio diplomu. Malūno paros pajėgumas – 245 tonos. Tai vienas didžiausių Lietuvoje rugių rūšinio malimo malūnų. Gaminama produkcija – sijoti, pasijoti ruginiai, kvietruginiai, šveistiniai miltai, skaldyti rugiai ir žirniai, sėlenos, atliekos.
Kombinuotųjų pašarų ceche gaminami pašarai visų amžiaus grupių kiaulėms, galvijams, triušiams, lapėms, paukščiams (viščiukams, vištaitėms, vištoms, broileriams, stručiams) lesinti, žuvims maitinti. Produkcijos kokybė gerinama tiksliu ingridientų dozavimu, kurį valdo kompiuterinė įranga, efektyvia smulkinamų žaliavų sijojimo sistema.
Miltų ir kombinuotųjų pašarų gamybai naudojami Lietuvos ūkiuose išauginti grūdai, o baltymais turtingos žaliavos atvežamos iš kitų valstybių: JAV, Danijos, Švedijos, Belgijos, Ukrainos.
1999 m. įmonėje pastatyta moderni, ekologiška bei unikali visame Baltijos regione grūdų bei rapsų džiovykla, kasmet paruošiama ir saugojama daugiau kaip 40 tūkst. tonų grūdų ir rapsų. Grūdų džiovinimo proceso kokybė turi tiesiogine įtaką įmonėje gaminamos produkcijos kokybei. Apie aukštą įmonės veiklos įvertinimą liudija 2000 m. įdiegta kokybės valdymo sistema ISO 9002, apdovanojimai ir medaliai.
1999 m. Lietuvos pramoninkų konfederacija bendrovei paskyrė sėkmingai dirbančių įmonių nugalėtojos Garbės diplomą už nuopelnus modernizuojant gamybą, derinant darbo sąlygas, plečiant produkcijos asortimentą ir rinkas.
Gamybos proceso klasikiniai struktūriniai elementai yra tikslinga veikla arba pats darbas, darbo objektas ir kapitalas. Be jų, prie gamybos veiksnių yra priskiriamas verslumas, informacija, mokslas ir kt. Darbas ir kapitalas sudaro aktyvius gamybos veiksnius. Prie aktyvių gamybos veiksnių galima priskirti žemę, jos turtus.(žemės ūkis). Bendrovei, apie kurią rašysiu, žemė sudaro bendrą sąlygą vykti gamybos procesui. Daugiausia dėmesio įmonėje skiriama aktyvių gamybos veiksnių analizei ir gamybos proceso planavimui, nes nuo tinkamo gamybos veiksnių derinių parinkimo...