Ab alita mikro bei makro aplinkos analizė

 5
Microsoft Word 86 KB
10 puslapiai

Kb vaisių sultys įstatinis kapitalas. Kb vaisių sultys įstatinis kapitalas.

TURINYS

ĮVADAS 3
1. ĮMONĖS CHARAKTERISTIKA 4
1.1 Įmonės veikla 4
1.2 Įmonės istorija 6
2. APLINKOS ANALIZĖ 9
2.1 Įmonės aplinkos skirstymas 9
2.2 Mikro aplinka 12
2.3 Makro aplinka 18
IŠVADOS 20
LITERATŪROS SĄRAŠAS 22

ĮVADAS

Kiekviena įmonė veikia tam tikroje aplinkoje. Tarp įmonės ir aplinkos vyksta nuolatinė sąveika. Verslas funkcionuoja atsižvelgdamas į jį supančias veiklos sąlygas ir atitinkamai priima reikalingus sprendimus. Vartotojai reaguoja į juos teigiamai arba neigiamai, taip įtakodami įmonės veiklą. Tai yra grįžtamosios informacijos ciklas.

Verslininkai siekdami sėkmingos veiklos privalo atidžiai išnagrinėti jų verslo aplinką. Tik gerai pažįstant išorines sąlygas, esamą įmonės padėtį, galima imtis veiklos ar ją toliau plėtoti. Gerus rezultatus pasiekti padeda tinkama aplinkos analizė ir jos įvertinimas. Tai ypač svarbu dabar, kai vis labiau mūsų šalies verslas turi orientuotis į naujas ir mažai pažįstamas vakarų rinkas.

Šiame kursiniame darbe aš išnagrinėsiu AB “Alita” mikro bei makro aplinkas. Tai bus aptarta ne teoriniame, o labiau praktiniame lygyje minėtos firmos pagrindu. Ši įmonė yra garsi Lietuvoje alkoholinių gėrimų gamintoja. Niekam nėra abejonių dėl jos vykdomos sėkmingos veiklos. Galbūt šis darbas padės susipažinti kur slypi to priežastys.

1. ĮMONĖS CHARAKTERISTIKA
1.1 Įmonės veikla

AB “Alita” yra viena iš Lietuvos alkoholinių gėrimų gamintojų lyderių. Įmonėje gaminamas šampanizuotas vynuogių vynas, putojantys vyno gėrimai, vaisų ir vynuoginiai vynai, stiprieji gėrimai – tautinis stiprus grūdų gėrimas “Samanė”, brendis “Alita”, viskiai “Alita” ir “Diplomat”, o taip pat koncentruotos obuolių sultys bei obuolių aromatas.

Bendrovės įstatinis kapitalas yra 73.088.135 Lt, valstybės kapitalas sudaro apie 83,8 proc. Metinė įmonės apyvarta – 80 mln. Litų. AB “Alita” – Lietuvos maisto pramonės įmonių asociacijos ir Lietuvos pramoninkų konfederacijos narė.

Bendrovės ataskaitose pateikiamos tokios pagrindinės veiklos:
 šampanizuoto vynuogių vyno, konjako, degtinės ir kitų alkoholinių gėrimų gamyba ir realizavimas;
 vaisių, uogų, daržovių bei kitų žaliavų ir medžiagų supirkimas, o taip pat koncentruotų sulčių, džiovintų išspaudų, pektino gamyba ir realizavimas;
 daržovių auginimas ir realizavimas;
 gėlių auginimas ir realizavimas;
 šiluminės energijos gamyba ir realizavimas;
 kita aptarnavimo veikla;
 taros ir pagalbinių medžiagų gamyba;
 prekybinė veikla:
 didmeninė prekyba...