Aatėnai

Referatas
 5
Microsoft Word 66 KB
7 puslapiai

Turinys

Turinys2
Įvadas3
Graikijos geografinė padėtis4
Pagrindinės žinios apie šalį5

Įvadas

Yra šalių, be kurių žmonijos kultūros raida tiesiog neįsivaizduojama. Šis mažytis lopinėlis žemėje (sudarantis tik 0,9% pasaulio teritorijos) davė žmonijai daugiau nei ištisi žemynai. Jau prieš daug tūkstančių metų čia klestėjo kultūrinis gyvenimas, žmonės sprendė gyvenimo ir mirties problemas, kūrė matematikos teoremas, statė teatro vaidinimus. Turbūt visi žimone ir tai, jog būtent Graikijoje buvo pirmąkart ištarta Hipokrato priesaika ir pirmąkart uždegta Olimpinė ugnis. Čia gimė ir tobuliausia valdymo forma – demokratija.
Iš tikrųjų turbūt nė karto nebuvome susimąstę apie tai, kiek daug tradicijų bei žinių esame perėmę iš senosios Graikijos, nors jau vaikystėje skaitėme įvairius mitus apie šią šalį. Kas gi nežino žymiųjų pasakojimų apie trojos karą, Heraklio žygius ar Odisėjo keliones? Ir jau turbūt tada, perskaičius tas istorijas aš pirmąkart užsidegiau noru pamatyti šia šalį, ištirti jos tradicijas, kultūrą. Man nebeužteko to, ką buvau girdėjusi ir skaičiusi anksčiau. Tai ir buvo pagrindinė priežąstis, kodėl pasirinkau ištirti būtent šią šalį bei jos sostinę kaip savo semestrinį darbą. Manau, jog tai buvo puiki proga, leidusi daugiau sužinoti apie graikų gyvenimą bei šalies pareities ir dabarties tradicijas.
Šiame darbe aš apžvelgsiu Graikijos klimatą, kultūrą, supažindinsiu su vyraujančiomis tradicijomis, aplankysiu pagrindinius Atėnų istorinius šaltinius ir muziejus. Papasakosiu apie susisiekimą ir be abejo patarsiu kaip geriausia nuvykti į šią šalį, kur apsistoti ir kaip elgtis su vietiniais gyventojais.

Graikijos geografinė padėtis

Į teritoriją, kurioje dabar yra Graikija, pirmieji gyventojai atėjo maždaug prieš 4000 metų ir įkūrė ten savo gyvenvietes. Jie buvo sėslūs ir taikūs žmonės garbinę savo dievus, auginę gyvulius, dirbę žemę bei kūrę savo kultūrą, tačiau jų klestėjimui sutrugdė didžiulis žemės drebėjimas, po kurio atsiranda nauja valstybė – Mikėnai. Nuo Mikėnų įsikūrimo Graikijoje prasideda sunkūs laikai, šiai šaliai tenka išgyventi daugybę karų, užgrobimų bei klęstėjimo amžių. Taip pat visko mačiusi šalis sugeba atlaikyti abu pasaulinius karus, fašistų ir komunistų žiaurumą ir įsitvirtinti pasaulyje kaip pakankamai stipri ir savo gamta bei architektūriniais paminklais stebinanti valstybė.
Šiuo metu Graikijos plotas (sudėjus visų salų plotus) siekia 131 944 km2 ir dabar čia gyvena apie 10 665 989 gyventojų, sostine yra Atėnai (Atėnai paskelbti sostine 1834 metais,...