8 klasės rašinys lapino paveikslas v krėvės skerdziuje

Lietuvių rašiniai
Rašinys
 5
Microsoft Word 32 KB
1 puslapis

Lapino paveikslas v.krėvės skerdžiuje. Lapino paveikslas v.krėvės skerdžiuje. Lapino paveikslas v. krėvės skerdžiuje. Lapino paveikslas v. krėvės skerdžiuje. Irkos tragedija rasinys. Irkos tragedija rasinys. Lapino paveikslas vinco krėvės skerdžiuje. Irkos paveikslas.

Vinco Krėvės kūrinyje „Skerdžius“ atsispindi lietuvių charakteris, gyvenimo būdas, mentalitetas. Šio kūrinio pagrindinis veikėjas-senas skerdžius, vardu Lapinas.
Lapinas buvo paslaptingas, netgi melagis, jis pasakodavo savo isgalvotas istorijas kaimo zmonėms.Vasaromis, genant banda Lapinas vadovavo jauniems piemenims, o žiemą, kai nereikėdavo ganyti, jis vertėsi tinklu, bradinių ar net petkių mezgimu.
Lapinas buvo „stiprus, nors žemo ūgio“;“visas apžėlęs“-rašo V.Krėvė.Kūrinyje senolis lyginamas su budingu ir reiksmingu elementu lietuvių gyvenima-medžiu, tokiu kaip ąžuolas, obelis. Stipriausias ryšys kūrinyje kuriamas tarp senolio ir liepos.
Skerdžius nebuvo turtingas materialiai, tačiau savo didžiausiu dvasiniu turtu laikė žmoną ir dūminę pirkaitę.Didžiausia Lapino šeimos turtas buvo jų laimė, kaip sako V. Krėvė: „visada būdavo linksmi“, kurios „ūkininkai net pavydėdavo jam“.Tačiau laimei buvo lemta pasibaikti mirus Lapienienei:“Nėra tikros laimės pasauly.“
Senasis skerdžius buvo lakios vaizduotės.Vaikams Lapinas pasakodavo apie tamsius miškus, girias, tankius šilus, klampius raistus, žvėris, kurių dabar nesutiksi: vilkus, briedžius, meškas, lokus. Suaugusius zmones taip pat apgaudinėdavo ir erzindavo savo sugalvotomis istorijomis, mėgu juos kiršinti, tačiau kartais žmonės atsilygindavo tuo pačiu senolį pusiau juokais, pusiau rimtai erzindami dėl žmonos Lapinienės...