4 rizikos grupės laboratorijos

Chemijos referatai
Referatas
 5
Microsoft Word 74 KB
8 puslapiai

Referatas apie laboratoriją. Referatas apie laboratoriją.

IV RIZIKOS GRUPĖS LABORATORIJA, JOS ĮRANGA IR REIKALAVIMAI
(Iš anglų vertimo – 4 apsaugos lygio laboratorija)
4 apsaugos lygio laboratorija yra reikalinga dirbant su pavojingais ar dar neištirtais agentais kurie numanoma turi individualią didelę riziką nuo oru pernešamų laboratorijos infekcijų ar ligų sukėlėjų. Agentai panašūs ar identiški į ketvirtos rizikos grupės agentus yra laikomi šio lygio laboratorijoje tol kol surenkama informacija leidžianti nuspręsti ar toliau reikia dirbti 4 apsaugos lygio laboratorijoje ar šį agentą galima jau perkelti į žemesnio apsaugos lygio laboratoriją. Laboratorijos darbuotojai turi specifinius ir nuodugnius apmokymus kaip elgtis saugoti ar pernešinėti ypatingai pavojingus infekcinius agentus. Darbuotojai taip pat turi suprasti ypatumus laboratorijos interjero dizaine, bei įvairių specifinių priežiūros būdų svarbą. Visi darbuotojai taip pat pastoviai yra stebimi kompetentingo šioje srityje mokslininko kuris yra gerai apmokytas ir turi daug patirties darbe su tokiais agentais. Įėjimas į laboratoriją yra griežtai prižiūrimas laboratorijos vadovo. Patalpos yra arba atskirame pastate arba bendrame pastate, bet kontroliuojamoje zonoje kuri yra visiškai izoliuota nuo kitu pastato patalpų. Specifinės įrangos operacijų aprašymai turi būti paruošti ir išstudijuoti.
Darbo vietose, visi veiksmai yra pritaikyti pagal 3 biologinio apsaugos lygio traukos spintas arba 2 biologinio apsaugos lygio apsaugos spintas taip pat naudojant vientisus teigiamo slėgio, gyvybės palaikymo sistemą ventiliuojamus personalo kostiumus. 4 rizikos grupės laboratorija turi specialias inžinerines ir patalpos konstrukcines savybes kurios skirtos apsisaugoti nuo mikroorganizmų pasklidimo į aplinką.
Toliau pateikiami 4 rizikos grupės laboratorijos standartai.:
A. Standartinis Mikrobiologinis Panaudojimas
1. Įėjimas į laboratoriją yra limituotas vadovo kai veikla yra bandymo eigoje.
2. Visos procedūros atliekamos ypatingai atsargiai, kad būtų sumažintas įvairių dujų patekimas į orą.
3. Darbo paviršiai yra dezinfekuojami kiekvieną dieną arba kas kartą kai patenka ant jų įvairios gyvybės formos ar medžiagos.
4. Visos atliekos prieš išmetant taip pat yra dezinfekuojamos jau patvirtintu metodu autoklavavimu.
5. Bet kokia vabzdžių ar graužikų kontrolės programa yra pastoviai aktyvi.
B. Specifiniai Panaudojimai
1. Tik žmonės kurių buvimas laboratorijos kambariuose ar pagalbinėse patalpose yra būtinas programai vykdyti yra leidžiami įeiti. Žmonės turintys imuniteto susilpnėjimą turi rizika užsikrėsti infekcija. Taip pat tie kurie turi padidėjusią riziką užsikrėsti infekcija ar tie kuriem infekcija gali būti...