19a išradėjai

Istorijos referatai
Referatas
 5
Microsoft Word 56 KB
5 puslapiai

Referatas isradeja. Referatas isradeja.

Tomas Edisonas(1847-1931)

Amerikiečių išradėjas ir verslininkas, vienas produktyviausių išradėjų Mokykloje mokesi tik tris mėnesius bet buvo iš jos pašalintas už tingumą, o veliau jį namuose mokė mama, dvylikos metų jis pradėjo dirbti, šešiolikos – išėjo iš tėvų namų, dvidešimt dviejų – uždirbo 40 tūkstančių dolerių, keturiasdešimties – buvo žinomas visame pasaulyje. Mirė eidamas 85-uosius metus.
Begalinis idėjų spiečius visą laiką sukosi apie jo galvą. Nors kai kurie jo išradimų buvo tik senų patentų patobulinimai, o dalį išradimų padarė jo samdiniai, bet vien Jungtinėse Valstijose Edisonas gavo 1098 patentus
ir apie tris tūkstančius – trisdešimt keturiose kitose pasaulio šalyse. Išradimų biuro direktorius juokavo: „Kelias pas mane nespėja ataušti nuo jaunojo Edisono žingsnių“. Netgi svarbiausių jo išradimų neįmanoma išvardinti. Jis tobulino telegrafą, telefoną, kino aparatūrą. Jis sukūrė kaitinamąją elektros lemputė (išradėjas yra Heinrich Goebel, tačiau Edisonas komercializavo šį išradimą), ir sukėlė revoliucija elektros energijos gamyboje ir paskirstyme. Jis pagamino elektrovežius ir sugalvojo šarmines akumuliatoriaus baterijas. Padarė pradžią elektronikai ir išrado savą geležies rūdose sodrinimo būdą. Statė chemijos gamyklas ir mokė lėlės kalbėti, išrado fonografa, diktofoną, kinetoskopą, elektros kėdę.
Paskutiniaisiais 19 a. metais buvo įkurta ir pirmoji "šiuolaikinė" mokslinė laboratorija - Tomo Edisono "idėjų fabrikas" Menlo Parke. Nuo tol dauguma svarbiausių išradimų gimdavo būtent tokiuose gerai organizuotuose, daugelį įvairių sričių specialistų turinčiuose moksliniuose kolektyvuose.
• 1878 m. –užpatentavo fonografą (pirmąjį plokštelių grotuvą).

• 1879 m. –užpatentavo elektros lemputę kuri pirmą kartą buvo panaudota garlaiviui apšviesti

• 1880 m. Tomas Edisonas pradėjo leisti žurnala „Science“, pirmuosius 12 puslapių parašęs apie elektrinių traukinių privalumus.

• 1882m. Niujorke Edisonui vadovaujant buvo pastatyta pirmoji šiluminė elektrinė.

• 1883m. Thomas Edisonas atranda pirmus elektronų judėjimo vakuume reiškinius. Vėliau šie tyrimai buvo panaudoti, kuriant pirmąsias radijo lempas.

• 1891 m. sukūrė judančių paveikslėlių aparatą – kinetoskopą ir tais pačiais metais užpatentavo radiją.

• Kartu su Greiheimu Belu išrado gramofoną, filmavimo aparatą, patobulino telefoną ir rašomąją mašinėlę.
Taip pat jis ir buityje naudojosi savo išradimais
• Tomas Edisonas pirmasis kino istorijoje pagamino perforuotą kino juostą, kuri lygiai tokia pat naudojama...