10 klases snekejimas apie gamta ir zmogu

 5
Microsoft Word 30 KB
1 puslapis

Gamta ir žmogus

Seniai, seniai žmogus buvo labai susijęs su gamta. Čia jis uogaudavo, grybaudavo, medžiodavo, atsipalaiduodavo, rinkdavo įvairiausias žoleles. Dabar gamtai iškilo grėsmė nuo to paties žmogaus.
Senovėje, kai dar pramonė ir jos gaminiai nebuvo tokia neatsiejama mūsų gyvenimo dalis, žmogus gyveno visiškoje harmonijoje su gamta.
Tūkstančius metųžmogaus veikla nedavė didelės žalos gamtai. Tačiau šiais laikais yra visai kitaip
Dabar didžiausią grėsmę gamtai kelia žmogus ir jo veikla. Kiekvienais metais tūkstančiai tonų chemikalų, fekalijų, teršalų, šiuklšlių, naftos išpilama į vandens telkinius, dėl to niokojama gamta.
Į vandenį patekę teršalai žmogų veikia neigiamai. Dėl užterštumo naftos produktais ir kitais teršalais pablogėja vanduos, gerdamas tokį vandenį žmogus gali susirgti įvairiomis žarnyno ligomis.
Kasmet įvairiausios gamyklos pagamina vis daugiau kenksmingų atliekų, kurios kenkia gamtai ir žmogui. Atliekos tai bet kokios panaudotos medžiagos ar daiktai, kurių žmogus turi arba privalo atsikratyti
Dėl chemijos pramonės gamyklų teršiamas oras, nyksta ozono sluoksnis, kuris sugeria Saulės ir kitų kosminių kūnų spindulius.
Pastaruoju metu žmonėms didelį rūpestį kelia tai, kad sieros ir kiti oksidai patenka į aplinką. Anksčiau Europoje lietūs buvo švarūs, dabar lietus užterštas, dėl mūsų sudeginamų didelių anglies, naftos, gamtinių...