10 kambarinių augalų

Referatas
 5
Microsoft Word 88 KB
10 puslapiai

BegonijaBegonijos ( Begonia ) priklauso begoninių šeimos žolių, puskrūmių ir krūmų genčiai, kurioje yra apie 800 rūšių. Jos pavadintos garsaus botaniko, Prancūzijos mokslų patrono ir administratoriaus Michel Begonos vardu. Apie 1681 m. iš Antilų jis parvežė į Prancūziją begonijų ir išdalino Europos botanikams.
Begonijos paplitusios drėgnuose tropiniuose miškuose Centrinėje ir Pietų Amerikoje, Azijoje, Afrikoje. Kai kurios auga net 4 km aukštyje Himalajų ir Andų kalnuose, kitos - tipiški drėgnųjų atogražų miškų gyventojai su besidriekiančiomis šaknimis ar šakniastiebiais. Yra sukulentinių begonijų, kurios kaupia vandenį gumbuose ir mėsinguose lapuose, bet yra ir tokių kurios per sausrą numeta lapus.
Vienos begonijos 5-10 cm, kitos užauga iki 1,5-2 m. Stiebai labai įvairūs - pusiau sumedėję, žoliniai, tvirti, statūs, svyrantys. Šaknys gumbinės, plonos ir smulkios. Lapai asimetriski, įvairių formų, spalvų ir dydžių. Žiedai daugiausia ryškių spalvų. Vaisius - sparnuota dėžutė. Sėklos labai smulkios.
Begonijos dauginamos sėklomis ir vegetatyviai iš stiebo ir lapo.


Ritlenai
Ritleniai ( Episcia L.) priklauso gesnerijinių ( Gesneriaceae ) šeimai ir yra kilę iš tamsių ir drėgnų tropinių Amerikos, daugiausiai Meksikos miškų. Gentyje daugiau kaip 40 rūšių žolinių augalų su storais šliaužančiais požeminiais ūgliais.
Kambariuose dažniausiai auginami iš Kolumbijos kilę įvairiaspalviai ritleniai ( Episcia cupreata Hanst.) ir gvazdikažiedžiai ritleniai ( Episcia dianthiflora L). Įvairiaspalviai ritleniai žydi vamzdiškais, iki 2 cm skersmens raudonai oranžiniais žiedais.
Gvazdikažiedžiai ritleniai žydi stambiais, baltais, 4 cm skersmens žiedais. Jų vainiklapiai plunksniški, karpytais kraštais, labai panašūs į gvazdikus, o lapukai nedideli, vos 3 cm ilgio, švelnūs ir aksominiai. Tai svyrantis augalas, jį tinka pakabinti, auginti kaip foną aukštesnėms gėlėms.
Vieni šių ritlenių ūgliai trumpi, tankiai apaugę lapais, o kiti ilgi ir panašūs į ūsus, ant kurių užauga dukterinės skrotelės.
Ritleniai reiklūs oro drėgmei ir nepakenčia temperatūros svyravimų, todėl juos sunkoka auginti. Žiemą kambaryje turi būti šilta (ne mažiau 18°C), jiems kenkia ir šalta žemė vazonėlyje. Optimali temperatūra visus metus - 20-25°C, žiemą gali būti truputį vėsiau.

Cikinas

Cikinių ( Cycadaceae ) šeimos augalai panašūs į palmes. Nuo Teofrato laikų iki XIX a. cikiniai augalai buvo priskiriami palmėms. Tai patys seniausi augalai Žemėje, buvo plačiai paplitę prieš 200 milijonų metų. Nors gamtoje auga iki šių dienų, cikinių šeima po...